Fleksibel udlejning, udvidet adgang

Hvornår kan jeg få nøglen? Hvornår skal jeg aflevere huset?
Som alle lejere har oplevet : der er vi meget fleksible.

Følger man lejekontrakten bogstaveligt, har man huset fra kl 10:00 til kl 08:00 følgende dag når man tager en heldagsleje.  Men – hvis huset er ledigt dagen før eller efter, kan man få nøglen tidligere og aflevere senere. Det er jo dejligt – så har man tid til at stille op, forberede – og dagen derpå har man ingen stress med at få gjort alt ryddet op og så videre.

Udvidet adgang aftales med viceværten når man lejer huset – og det kan for det meste lade sig gøre – men ikke altid – og specielt ikke i konfirmationstiden hvor der er meget travlt i huset. Det hele er selvfølgelig afhængig af om huset er lejet ud i dagene omkring dit arrangement. Vi er jo forpligtigede til at få huset lejet ud så meget som muligt, så derfor kan situationen ændre sig få dage før dit arrangement.

Du kan sikre dig denne komfort ved at udvide reservationen til dagen før, og/eller dagen efter: Det tilbyder vi til den lave pris af 650 for hvert tilkøb, så hvis man eksempelvis lejer 1 dag, plus dagen efter,  er det:
2350 + 650 = 3000 kr.

Vi er sikre på at i er enige i at dette er en rimelig ordning.